כתבו לנוכתבו לנו
הכרויות לדתיים

הכרויות לדתיים – טיפים לדייט ראשון

עולם ההכרויות של המגזר הדתי עבר ועובר עדיין שינויים כבירים בשנים האחרונות. ממקום שבו כדי למצוא את המיועד או המיועדת שלך היית צריך להסתייע בשדכנים או להסתמך על בני משפחה, הרי שכיום מרכז הכובד עובר אט אט אל אתרי ההכרויות אונליין, ובפרט לאתרי הכרויות לדתיים המותאמים טוב יותר לקהל הדתי ושומר המצוות.

מאמרים רבים נכתבו כבר על איך להצליח באתרי הכרויות לדתיים, אך בשורה התחתונה- מידת ההצלחה של אתרים אלו נמצא בשיעור ההכרויות המוצלחות המתרחשות מחוץ לאתר, בדייטים שמתקיימים בבתי קפה, בפארקים או במסעדות, דייטים, שאם יהיו מוצלחים מספיק יובילו לעוד דייטים ולבסוף גם ליעד הסופי – נישואין והקמת משפחה.

בשל כך, לדייט הראשון יש חשיבות מכרעת, ורצוי להשקיע בו מעט מחשבה ומאמץ אם רוצים להפיק ממנו את המיטב.

הנה כמה טיפים של עשה ואל תעשה להצלחה בדייטים ראשונים.


לעשות שיעורי בית

אחד הקשיים המוכרים של דייט ראשון הוא איך גורמים לשיחה לזרום ואיך להימנע משתיקות מביכות. אם הכרתם דרך אתר הכרויות לדתיים הרי שבידיכם כבר אלמנט אחד יעיל במיוחד שיכול לעזור לכם להתמודד עם הקושי, והוא- הפרופיל שלו/ה באתר.

המידע שמופיע בפרופיל האישי הוא כלי חיוני שיכול לעזור לכם לנווט את השיחה הראשונית הקשה כל כך, ולמצוא בקלות נושאים לשיחה בדייט הראשון. אז לפני שאתם יוצאים מהבית- עברו שוב על הפרופיל שלו/ה באתר ורשמו בפניכם פריטי מידע חשובים כמו- מה המזל שלה? איפה הוא עובד? מהם תחומי העניין שלה? מהם התחביבים שלו? איפה היא למדה? וכדומה.


הכינו שאלות

כיוון שדייט ראשון הוא לרוב קצר יחסית ואין מספיק זמן להכיר לעומק, נסו להגיע מוכנים עם כמה שאלות העוסקות בנושאים שחשובים לכם, כמו למשל: איזה סוג קשר אתה מחפש? מה אתה מחפש בבן/בת זוג? מהם אפשרויות הפרנסה שלך? מהם היחסים עם ההורים ובני השפחה? כמה ילדים תרצה? למי פונים בשאלות הלכתיות? האם אחרי החתונה האישה תלך עם פאה או כיסוי ראש? וכן הלאה.


אווירה חיובית היא מפתח

תקופת ההכרויות והשידוכים יכולה להיות מתסכלת ומייאשת. צ’אטים באתר, שיחות טלפון ובליינד דייטים שנגמרים ללא תוצאות יכולים בקלות לייאש כל אחד. עם זאת, אם אתם רוצים לחוות הצלחה בתחום, חשוב מאוד להגיע לדייט הראשון עם אנרגיות חיוביות, כל פעם מחדש, כאילו זו הפעם הראשונה אי פעם. זכרו כי אנשים באופן טבעי נמשכים לאנשים חיוביים ונרתעים משליליות, ומה שאתם משדרים יכול בקלות להשפיע על סיכויי ההצלחה שלכם. אז חייכו אל הדייט שלכם, התמקדו בנושאים חיוביים, שמרו על אווירה קלילה והימנעו משיחות על דייטים כושלים או המצב הקשה של שוק הפנויים פנויות.


החשיבות של הרושם הראשוני

כשאנחנו מחפשים את החצי השני שלנו חשובים לנו דברים כמו מהות, אופי, מידות טובות וערכים משותפים, אך אסור להתעלם לגמרי מהמראה החיצוני, למרות שזה נתפס כמשהו שטחי. כיום ידוע לנו שרושם ראשוני בדייטים הוא קריטי. אנשים מגבשים דעה על מי שהם פוגשים בדייט תוך כמה דקות. אם חשוב לכם להצליח בתחום הרומנטי – אל תזניחו את הצד החיצוני. השקיעו בעצמכם לפני הדייט. לבשו בגדים מכובדים, נקיים, ולא מוכתמים או בלויים. הגיעו נקיים, מגולחים ומבושמים במידה (אל תגזימו עם הבושם). כך גם תרגישו טוב עם עצמכם והביטחון העצמי יעלה, וגם תשדרו לדייט שלכם שהיה חשוב לכם להשקיע בו ובמעמד.


אל תאחרו

מי שלא מגיע בזמן לדייט יוצר רושם שהאירוע לא היה מספיק חשוב לו. מעבר לכך- הוא יוצר רושם של אדם לא מאורגן ולא אמין. אל תשכחו גם שאישה המחכה לבדה במקום ציבורי ללא מעש עלולה להרגיש לא בנוח ולנטוש די מהר כך שההפסד הוא שלכם.


הקשיבו לדברי האחר

בדייט ראשון כל אחד מהצדדים צריך להביא את עצמו, לדבר ולהיפתח, אך לא פחות חשוב מזה – להקשיב ולתת לצד השני להשמיע את עצמו. הרבה אנשים בדייטים ראשונים לא שמים לב או בגלל המתח והלחץ מדברים על עצמם ללא הפסקה. הקשבה, פתיחות ומתן כבוד לדברי האחר הם הבסיס להתפתחות של שיחה נעימה ותקשורת חיובית.

אם אתם חושבים שיש לכם מה להוסיף לכתבה או לפוסט, או אולי יש איזה טיפ שנראה לכם רלוונטי, אנחנו נשמח להוסיף אותו לאתר. כתבו לנו על כך בקישור הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט זה נכתב על ידי מערכת האתר. אם גם אתם רוצים לפרסם פה את התוכן שלכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.
כתבו לנו
בואו לקחת חלק באתר 'לדייטים'.
שלחו לנו כתבות וסיפורים.