כתבו לנוכתבו לנו
שיחת טלפון ראשונה

טיפים לשיחת טלפון ראשונה

שיחת טלפון ראשונה היא הרבה דברים, היא חשובה, היא מלחיצה, היא יכולה להיות מביכה והיא יכולה להיות התחלה טובה לקשר ארוך ומוצלח, אבל הרבה מכך תלוי בכם. ברגע שהשגתם את מס’ הטלפון, בין אם זה באתר הכרויות ובין אם היא הביאה לכם אותו פנים מול פנים, צריך לדעת איך לתכנן נכון את השיחה ומה לא לעשות בה.

הרבה אנשים, בעיקר בעידן הטכנולוגי, מעדיפים להתנהל באמצעות הודעות, בווצאפ או בפייסבוק ואם אפשר להימנע משיחת טלפון זה הכי נהדר, אבל מה לעשות, יש דברים שאי אפשר להימנע מהם. אבל לפני שאתם מרימים את הטלפון ומתקשרים, כדאי לכם, כמו הרבה דברים אחרים בחיים, להיות מוכנים מראש. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בשיחת הטלפון הראשונה.

המאמר פונה בעיקר לגברים (כי אלו רוב המקרים) אך נשים יכולות ללמוד ממנו גם לא מעט.


מתי להתקשר?

דבר ראשון, אתם לא רוצים להפתיע אותה בשיחת טלפון. אתם לא רוצים שתתפסו אותה כשהיא לא מוכנה לשיחה או שהיא לא יודעת שאתם מתקשרים כי אז זה יכול להיות לא נעים. הודיעו לה טווח זמן בו תתקשרו, אפשר שעה מראש ואפשר להגיד ‘בערב’, אבל אל תתקשרו פתאום 3 ימים אחרי בלי שהיא תדע לשייך אתכם לאדם שדיבר איתה לפני 3 ימים.


איך לדבר?

איך לדבר? מה? האם יכול להיות ששכחנו שמי קורא את זה הוא אדם שיודע לקרוא ובוודאי יודע לדבר? אז לא, השאלה הזאת לגיטימית לחלוטין. סיפור אמיתי: בשיחת הטלפון הראשונה שלי הייתי חסר ניסיון ודיברתי לאחר יום מתיש. הייתי נשמע חלש ועייף והבחורה בצד השני אמרה לי “ואו, קיבלתי ממך רושם אחר לגמרי בהתכתבות בהודעות”. זה הוריד לי את הביטחון בעשרות אחוזים ולקח לי זמן רב להבין שזה לא משהו שאמרתי אלא איך שאמרתי את זה.

כשמתחילים לדבר בשיחת טלפון צריכים להיכנס קודם כל לאווירה החיובית. צריך לדבר בקול גבוה ובצורה מדויקת כאילו הרגע סיימת נאום מוצלח באולם גדול מלא באנשים שאוהבים אותך. הדבר הכי טוב לעשות הוא פשוט להסתובב בחדר, לרוץ ולקפוץ כמה רגעים לפני שיחת הטלפון ואפילו לעשות חימום לקול (כן, זה עוזר). עוד יתרון חשוב הוא לחייך בזמן שיחת הטלפון. אמנם היא לא יכולה לראות אתכם מחייכים, אבל על פי מחקרים, בהחלט אפשר לשמוע אם בן אדם מחייך בטלפון (מקור) וזה מקרין חיוביות.

שיטת המראה

שיטה נוספת היא שיטת המראה. השיטה הזאת פשוטה מאוד, איך הבחורה בטלפון נשמעת? היא נשמעת כאילו זה היום המאושר בחייה? הישמעו כך גם אתם. היא נשמעת כאילו היא יושבת רגועה על הספה בסלון? לכו לסלון ותדמו את מה שהיא עושה. זו שיטה טובה, הרבה יותר טובה מאשר להישמע עייף ותשוש.


בלוט מהשאר

יכול להיות שהבחורה אליה אתה מתקשר מדברת עם הרבה בחורים. אתה לא רוצה להיות עוד אחד מתוך כמה, אתה רוצה לבלוט מהשאר ולכן אתה צריך לדבר ולתת לה את התחושה שאתה מיוחד ושונה. איך עושים את זה? ובכן, אם תתחיל במשהו גנרי כמו “היי, זה רועי, נפגשנו בהופעה של שלמה ארצי” אתה תהפוך מיד ל’עוד אחד’, אך אם תציין כבר בהתחלה של השיחה איזו בדיחה שקשורה לסיטואציה בה נפגשתם, אתה תתבלט יותר ויהיה הרבה יותר קל לשייך אותך לאירוע מסוים. זו כבר דרך טובה יותר להפוך למישהו.


שאל שאלות ענייניות ומובילות

יצירת שיחה זה לא פשוט בכלל, אם עדיין לא קראתם את המאמר לשיפור כישורי שיחה שכתבנו בעבר אז כנראה שזה הזמן. שאלות של ‘מה נשמע?’ מועילות לכמה שניות בודדות, כך גם שאלות של כן ולא. לכן אתה צריך למצוא נושא מסוים שאפשר לדבר עליו. אל תחשוב על הנושא יותר מדי, תשתמש בסיטואציה או במשהו ששניכם מתחברים אליו כדי למצוא בסיס טוב לשיחה וזה כבר יתקדם משם. (שוב, אם לא קראת את המאמר לשיפור כישורי שיחה, זה הזמן.)


צא מנקודת הנחה שאתם כבר חברים

מתי בפעם האחרונה שאלתם חבר או ידידה “מה אתה עושה בחיים?” או “מה הצבע האהוב עליך?”, כנראה כשהייתם בגיל 6, אם בכלל. השיחה עם החברים יוצאת קלילה כי אנחנו מדברים על מה שבלב שלנו ומה שעולה לנו לראש, אנחנו לא הופכים את השיחה עם החברים לראיון עבודה או לחקירה במשטרה.

מה שאנחנו רוצים באמת ללמוד על הצד השני אפשר לשאול, אבל מה שאנחנו שואלים רק כדי למלא את הזמן ולדאוג לכך שהשיחה תהיה זורמת – אפשר לבטל. שאלות כמו ‘איך עבר עליך היום’ דווקא כן שואלים חברים ולכן זה יכול להתאים בתור התחלה, משם השיחה תתפתח.

שימו לב שבשיחות רבות עם חברים שלכם הנושא עובר מהר מתחום לתחום בלי שום שליטה. מעטות השיחות בהן אתם בוחרים נושא וטוחנים אותו במשך שעות, אלא אם כן מדובר בשיחה רצינית וחשובה. ברוב המקרים ביום יום, השיחות עם החברים פשוט זורמות לכל כיוון, כך שאל תילחצו אם תרגישו שאתם לא מצליחים ‘לסיים נושא’ בשיחת הטלפון הראשונה שלכם עם בחורה.

עוד דבר, כשאתם מדברים בנינוחות, כמו שאתם מדברים עם חברים, אתם משדרים ביטחון ואתם משדרים תחושה של “אני אדם חברותי וקליל שמפתח שיחות בקלות עם כל אחד”.


תכניס לשיחה חומר שימחיש לה מי אתה

אם הגעת לקרוא את המאמר הזה, סביר להניח שאתה קצת לחוץ וחושש ולכן הגיוני מאוד שבשיחה שלך אתה תתמקד יותר באיך אתה מתפקד ולא בהכרח תהיה מרוכז איך היא תהיה. אבל קח בחשבון שיש בנות ששיחת הטלפון נועדה עבורם כדי לבחון מאיזה חומר קרוץ הבחור. מה זה אומר? הבחורה חושבת “איזה סוג של חבר הוא יהיה?” ויכולות להיות הרבה אופציות שאתה יכול להציג לה. אתה יכול להיראות רומנטי, להיראות בעל ביטחון, אבל הפעולות שלך קובעות הכל, ולכן אם תדבר על מה התכניות שלך לסופ”ש או לאן אתה מטייל בקרוב זה ייתן מבט יותר מעמיק על מי באמת אתה, ולא מי אתה טוען שאתה. זה טוב.

“אבל אני לא אחד שמטייל ומבלה”

אתה בטח אתה אומר זאת לעצמך (אם לא, דלג לפסקה הבאה). ובכן, תמיד זה זמן טוב להתחיל. אנחנו לא נגיד לך שיש דרך אחת שעל פיה אתה צריך ללכת, אבל אנחנו כן נגיד לך שכדאי מאוד שתסתכל על “איזה אדם היית רוצה להיות” ותבדוק אם אתה באמת פועל על פי מה שאתה חושב. תכין רשימה של דברים שהיית רוצה לעשות בחיים או שינויים שאתה רוצה לעשות ופשוט תעשה אותם. זה לא פשוט וזה מצריך הרבה אומץ והתמדה, אבל אם זה באמת מה שאתה רוצה אין שום סיבה שלא תעשה זאת. איך מצליחים במשימה הזאת? ובכן, זה מורכב וארוך ולא נרחיב על כך במאמר הזה, אבל הבנת את הרעיון.


תכנן סוף לשיחה

אתה לא רוצה לסיים את השיחה ב”טוב אני נכנס לשירותים, ביי”, אתה רוצה לסיים את השיחה בתנאים שלך ובצורה הטובה ביותר שתשרת את מטרתך. אתה רוצה לקבוע דייט כבר בשיחת הטלפון? תכנן מה תגיד לה. אתה רוצה לסיים את השיחה כשאתה מרגיש שהשיחה מצתה את עצמה? תכנן מה תגיד לה! אתה רוצה לסיים את השיחה כשאתה מבין שהבחורה משעממת? תכנן מה תגיד לה! (רמז: לא “את משעממת, ביי”).

תכנון מראש יכול לחסוך הרבה לחץ או מבוכה. יש הרבה שיטות ואתה צריך לתכנן כמה תרחישים לכמה סיטואציות. אפשר להאט את קצב השיחה כשאתה רוצה להתחיל לסיים, אפשר לחכות לרגע שקט ולנצל אותו תוך שימוש בטענות שונות, אתה יכול להתנצל ולהגיד שאתה חייב לסיים לטובת משהו חשוב בעבודה, אבל במקרה כזה אל תיתן לה את ההרגשה שהתקשרת אליה בידיעה שיש לך זמן קצר, אלא שיש לפעמים דברים לא מתוכננים.


מה עוד?

אני בטוח שיש עוד מלא טיפים שיועילו לך בשיחה הראשונה ולא כתבתי פה הכל, אם יש לכם משהו להוסיף אתם מוזמנים לכתוב בתגובות או ליצור איתנו קשר בקישור למטה. במידת הצורך נעדכן את המאמר ונוסיף לו סעיפים וטיפים.

אם אתם חושבים שיש לכם מה להוסיף לכתבה או לפוסט, או אולי יש איזה טיפ שנראה לכם רלוונטי, אנחנו נשמח להוסיף אותו לאתר. כתבו לנו על כך בקישור הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסט זה נכתב על ידי מערכת האתר. אם גם אתם רוצים לפרסם פה את התוכן שלכם, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.
כתבו לנו
בואו לקחת חלק באתר 'לדייטים'.
שלחו לנו כתבות וסיפורים.